Závěrečná zpráva

car1

O prodlouženém víkendu 12. - 15.6 se v Polance nad Odrou konal již 20. ročník mezinárodního mládežnického turnaje v házené Polanka cup 2014, kterému předcházelo každoroční finále Ostravských škol v mini házené.

Fotky (Rajče) Fotky týmů (Rajče) nebo Fotky týmů (zde)

V letošním roce se celkový počet týmů z celé České republiky a ze Slovenska vyšplhal k číslu 55, čímž jsme stanovili nový účastnický rekord. Novinkou bylo umístění třech hřišť do areálu fotbalového hřiště FK SK Polanka, kdy na travnatém povrchu vyrostla tři velká házenkářská hřiště THW Kiel, FC Barcelona a MKB Veszprem, na kterých zápolily o postupy do jednotlivých finálových utkání kategorie mini, mladších a starších žáků. Turnaj dorostenecké kategorie se odehrával v nedaleké sportovní hale, která nabídla mnoho kvalitních zápasů jak pro diváky v hledišti, tak u obrazovek, díky internetovému přenosu všech utkání ve Full HD.

V páteční prosluněné ráno odstartoval turnaj v 9:00, kdy sportovní atmosféru doplňovala po celý den hudba všech žánrů. V pátek večer byl na programu raut, který zahájil místostarosta Polanky nad Odrou pan Ing. Jiří Malík a ředitel turnaje a také starosta pan Pavel Bochnia. V rámci turnaje proběhl v sobotu 14.6 dětský den, na kterém nechyběly zábavné soutěže a atrakce pro děti. Večerní program pro "odrostlejší mládežníky" odstartovala Polanecká skupina Paradox, kterou ve večerních hodinách doplnil tradiční ohňostroj a nechyběla ani tradiční tombola o ceny.

Nedělní finálové boje všech kategorií a slavnostní vyhlášení, na které zavítal, i reprezentant české republiky Ondřej Zdráhala probíhaly ve sportovní hale před zaplněnými tribunami. V kategorii mini žáků zvítězil Tatran Litovel, který následovaly na druhém a třetím místě KH Ivančice a Sokol Poruba. Mladší žáky pak ovládly dívčí týmy - HC Háje Praha na prvním, Lesana Zubří a HC Hlučín na druhém a třetím místě. V kategorii starších žáků se na prvním místě umístil tým KH Ivančice, který byl následován KH Z Vsetínem a TJ Sokolem Velké Meziříčí. Titul v nejstarší kategorii dorostenců byl připsán týmu TJ Sokol Ostrava, za kterým se na druhém místě umístil KH Z Vsetín a na bronzové pozici domácí DTJ Polanka.

Dorost

 1. Sokol Ostrava
 2. KH Z Vsetín
 3. DTJ Polanka
Nejlepší brankář
Dušan Jaroš, DTJ Polanka
Nejlepší střelec
Zdeněk Kukla, Sokol Ostrava

Starší žáci

 1. HK Ivančice
 2. KH Z Vsetín
 3. TJ Sokol Velké Meziříčí
Nejlepší brankář
Ondřej Číž, HK Z Vsetín
Nejlepší střelec
Matěj Klíma, HK Ivančice

Mladší žáci

 1. HC Háje Praha
 2. Lesana Zubří
 3. HC Hlučín
Nejlepší brankář
Sabina Novotná, HC Háje Praha
Nejlepší střelec
Eliška Desortová, HC Hlučín

Minižáci 6+1

 1. Tatran Litovel
 2. HK Ivančice
 3. Sokol Poruba
Nejlepší brankář
Šimon Twerd, HK Ivančice
Nejlepší střelec
Konyová Tereza, Sokol Karviná

Minižáci 4+1, E1

 1. DTJ Polanka 1
 2. SK Pema Opava
 3. Sokol Poruba

Minižáci 4+1, E2

 1. Sokol Klimkovice
 2. TJ Sokol Ostrava 2
 3. Sokol Hrabůvka

Na jubilejním 20. ročníku se odehrálo 178 zápasů, účastnilo se 600 účastníků, do pořadatelské činnosti se zapojilo přes 50 lidí. Internetový přenos zprostředkovaný firmou Kumi Electronics sledovalo v pátek 150, sobotu 244 a v neděli 293 diváků. Veškeré výsledky naleznete na stránkách Polanka cupu.

Veliký dík patří celému organizačnímu týmu, včetně rodičů, kteří odvedli ohromný kus práce. Organizace nebyla jednoduchá a zabrala velké množství času, ale přinesla mnoho drahocenných zkušeností, které nám pomohou zase o něco více zlepšit náš turnaj pro příští léta. Děkuji i nadpřirozené síle, která držela celý turnaj v „suchých pantoflích“ a nedovolila mrakům pustit víc než pár kapek vody ze svých zásob a připravila tak ideální podmínky, pro kvalitní házenou na venkovních hřištích.

ZŠ Heleny Salichové, pan ředitel RNDr. Josef Teper a jeho tým, jsou také jedním z „hrdinů“, tohoto turnaje, bez kterého bychom si nemohli ani z daleka dovolit uspořádat tak rozsáhlý turnaj, jakým je Polanka cup v posledních letech. Dalšími důležitými partnery jsou Moravskoslezský kraj, Město Ostrava a MOb Polanka nad Odrou.

Turnaj mladých lidí v čele s těmi zkušenějšími a to jak v řadách pořadatelů, tak i hráčů a trenérů to je každoroční červnový turnaj v Polance nad Odrou. Radost, odhodlání a obrovská síla, která nás všechny spojuje, jsou krásné a nezapomenutelné momenty života a je jen na nás všech jakým směrem se bude náš turnaj dále ubírat.

Přeji tedy Polanka cupu minimálně dalších 20 let existence a za rok se všemi opět na shledanou.

Mohyla Radek

Statutární město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ZŠ Heleny Salichové
Polanka nad Odrou
TOPlist